Pentax Türkiye’de

Daha önce size Pentax’ın Türkiye’ye geldiğini haber vermiştik. Dün yapılan basın toplantısından sonra, Türkiye’de Pentax dönemi resmen başladı. Pentax’ın dağıtıcılığını Nar Teknoloji Yatırım A.Ş. üstleniyor. Pentax ekibi aynı zamanda Toshiba tecrübesine de sahip. Yani marka güvenilir ellerde diyebiliriz. Konuştuğumuz yetkililer, Pentax’ın tüm ürün gamını getireceklerini hatta ‘Pentax Shop’lar oluşturacaklarını söylediler. Ayrı dükkan açılayamayan durumlarda, Toshiba’nın halihazırda satışta olduğu yerlerde Pentax satışı da yapılacak.

Bu durum en çok Pentax fanlarını sevindirse de, çok çekici ürünleri olan Pentax’ın Türkiye’de resmen iki yıldır temsil edilmeyişi gibi bir sorunun ortadan kalkması, herkesin yararına olacak bir gelişme. ‘Rekabet olmayan yerde fiyat yükselir’ kuralının da etksiyle, Canon ve Nikon’un domine ettiği pazarda Pentax’ın rekabetçi fiyatlar sunacağını ümit ediyoruz.

Ek olarak Pentax’ın toplantısının örnek alınacak cinsten olduğunu da yüzlerce lansman görmüş bir gazeteci olarak belirtmem gerek. Aynı gün 550D lansmanı yapan Canon’a da taş atmış olalım :)

Öncelikle seçilen mekan, konu gereği olabilecek en iyi yerlerden biriydi. Taksim 360 Restaurant, adı üstünde İstanbul’u tepeden neredeyse 360 derece görme imkanı sunan bir görüşe sahip.

panorama360b

Havanın da açık olmasıyla, katılımcılar epey çekim yaptılar. Pentax sanırım tüm kompakt kameralarını getirmişti toplantıya. Su geçirmeyenler de dahil.

balik

İnanmayanlar su içinde fotoğraf çekebiliyordu :)

Katılımcılara, girişte SD kart da verildi. Bu sayede isteyenler, toplantıya getirilen K-X ve K-7 model Pentax kameralara, verilen kartları takıp çekim yaptılar ve fotoğrafları yanlarında götürebildiler. İnce düşünülmüş bir detaydı. Çekim yapanlar, ürünün kalitesini evlerinde değerlendirebildi. Çekim için tripodlar da firma tarafından sağlanmıştı.

kx

K-X’i alıp İstanbul’un tadını çıkartmak mümkündü. Masadan bir tane kapıp, istediğiniz lensi seçmeniz yeterliydi.

lensler

Yeni modeller de dahil olmak üzere, denenebilecek birçok lens vardı ki zaten bunlardan birkaçı bile bütün ihtiyacınızı karşılıyor.

Pentax, İstanbul manzarasını yeterli bulmamış, iki de model getirmiş. Özel olarak ışıklandırılmış bir alanda modeller uzun bir süre poz verdiler.

nar

Biz de BasÇek olarak Pentax’a hoşgeldin diyoruz ve en kısa zamanda ürünlerini BasÇek’te görmek istiyoruz :)

“Pentax Türkiye’de” ile ilgili okuyucu mesajları

 1. mustafa

  oh be k-x imiz olacak, bu arada modellerin resmi canon eos450D ile çekilmiş olma ihtimali var mı?

 2. oğuzhan

  Detaylar çok iyi düşünülmüş herşey on onluk :) Bu kadar güzel makinaların yanınada bu kadar güzel mankenler koymaları da bi incelik. :) Su geçirmeyen modellerden bir tane almayı düşünüyorum.

 3. kahveisteyen

  Pentax’ın k200′ünü zamanında bulabilsem Pentaxcı olacaktım ama kısmet değilmiş.

 4. drtayfun

  Sonuncuyu ben almıştım da ondan =)
  K-x güzel görünüyor çok…

 5. mav1li

  Kırmızı ve beyaz renk güzel olmuş. Daha çok bayanların ilgiisini çeker. Ama kırmızıyı ben de beğendim. Boyası dökülmeyecek ise siyah yerine kırmızıyı tercih ederim

 6. Ertan

  Cidden guzel aletlermis, siyah elbise falan…
  Aaa haberde fotograf makineleri de varmis :)
  Bu arada kizlarin altina BasCek falan yazmak… :))

 7. İncelemeye de gelir umarım tüm bu ekipmanlar :)

 8. Türkiye satış fiyatlarını nereden öğrenebiliriz? Özellikle K-X ilgimi çekti :)
  K-X modelini incelemenizi de iple çekiyorum ayrıca :)

 9. Mehmet Ali Demir

  Bascek’te bundan sonra artık Pentax’a daha fazla yer ayırmanızı diliyorum.

  Dslr-Like : PENTAX X90 Sabırsızlanıyorum.

 10. ismail salık

  ben pentax optio m85 makina aldım yanlız kendi hatamdan dolayı ekranı çatladı servise başvurdumda firmanın yetgili servisi ancak bana yardımcı olamıyacaklarını söylediler aldıhım makinanın parcası yok dediler nasıl servis anlayışı var marak ediyorum birileri satmak için çabalarken onlar karalamak için neden uğraşıyo anlamış deyilim üçretinden deyilim ama servis anlayışı yok barçası olmayan makineyi satma karkadaşım yada parçası pahalıysa onuda banabırak……


Mesaj gönder »

 

Konu Başlıkları »


Mesaj Panosundan »

Bizi Takip Edin E-posta bülteni RSS Facebook Twitter Delicious Photoshop