Adobe Bridge nedir nasıl kullanılır?

Fotoğraflarla uğraşırken, düzgün bir iş akışı oluşturmak, fotoğraf işleme sürecinizi hızlandıracağı gibi, fotoğraflarınızı organize etmeyi de kolaylaştırır. Adobe Bridge bu iş için tasarlanmış bir sistem. Birçok kişi Photoshop kullanmalarına rağmen Bridge’i kullanmıyor hatta farkında olmuyor.

Bridge ile  birçok pratik özellik geliyor. Örneğin JPEG ve RAW olarak fotoğraf çektiniz ve hepsi bir klasörde. Bridge ile tek bir komutla sadece RAW ya da sadece JPEG fotoğrafları görmeyi sağlayabilirsiniz. EXIF bilgileriniz de tüm detayları ile karşınıza getiriliyor.

Bu videomuzda Adobe Bridge’in ne olduğunu anlatmaya başlıyoruz. İkinci bir videoda takiben gelecek.

“Adobe Bridge nedir nasıl kullanılır?” ile ilgili okuyucu mesajları

 1. dazy

  videoları açarken sorunlar oluyor Yalçın. Evde izlemek isterken de -internet hızımdan da kaynaklabilir bilmiyorum nedenini- sürekli duraklıyor. Çözünülüğü mü daha düşük yapmak lazım yada nedir çözümü?

  • Yanlış yere mi mesaj attınız acaba? Çünkü PS video’ları zaten düşük bitrate’li. Eğer bunlarda sorun oluyorsa bağlantı hızınız problemlidir diyebilirim. Sony video’ları biraz daha yüksek 700 kbps. Ama 1mbit hatla da izlenebilmeli eğer sorunsuz ise.

 2. Arama yaptığımızda tüm görüntü dosyaları aynı ekranda geliyor mu? Yoksa alt klasör dosyalarını klasörler altında mı gösteriyor?

 3. bilgilendirme için teşekkürler çok işime yarıyacak resimlerimi bulamamaktan yakınmayacağım artık :))

 4. Benim için çok yararlı oldu. Hiç açmadığımı bir uygulamayı sık olarak kullanmaya başladım. Teşekkürler.

 5. a1

  anlatımınız çok çok güzel dinlemicektim ama insan videoyu açar açmaz zorla öğreniyor. :))kapatamıyor o derece güzel anlatım bravo..


Mesaj gönder »

 

Konu Başlıkları »

,

Mesaj Panosundan »

photoshop adobe bridge, adobe bridge kullanımı, adobe bridge nedir, photoshopla toplu fotoğraf düzenleme
Bizi Takip Edin E-posta bülteni RSS Facebook Twitter Delicious Photoshop