Photoshop ile fotoğrafa çerçeve eklemek

Photoshop ile fotoğraflarınıza çerçeve ekleyip daha güzel gözükmelerini sağlayabilirsiniz. Çerçevelerde kullanacağınız renkler, içeriğin daha çarpıcı gözükmesine sebep olacaktır. O yüzden çerçeveleyeceğiniz fotoğraf ile çerçeve rengi uyumuna dikkat edin. Ve seçeçceğiniz renk ile fotoğrafı yayınlayacağınız yerin arkaplan rengi de kontrast yaratmalı. Örneğin beyaz çerçeve yapıp beyaz arkaplanı olan bir yerde yayınlarsanız, çerçeve gözükmeyecektir.

Photoshop CS4 ile yapacağımız bu uygulamada, ‘canvas size’ aracını kullanacağız.

Bu örneğimizde kullanacağımız fotoğrafı aşağıda görebilirsiniz. Üstüne tıklayıp büyük halini kendi bilgisayarınıza alabilir ve uyguladığımız işlemleri aynen deneyebilirsiniz. Kaydetmek için fotoğrafın büyük halini masaüstünüze sürükleyebilir ya da sağ tıklayıp kaydet seçeneği ile kaydedebilirsiniz.

cerceve

“Photoshop ile fotoğrafa çerçeve eklemek” ile ilgili okuyucu mesajları

 1. sgoker

  Bu videolarla, daha önce hiç kullanmamış biri olarak photoshopa biraz biraz ısınmaya başladım. Oldukça karışık geliyordu önceden program, ama bir kaç şey öğrenince devamı gelir diye düşünüyorum şimdi. En azından photoshopla olan savaşımda, kafamda fikirsel olarak bir artı yapmayı başardınız :)

 2. sevgi

  merhaba öncelikle bu çalışmaları bizimle paylaştınız için çok tşk ederim bende photoşhop öyrenmeye çalışıyorum çok seviyorum fotografçğılı sizden bir ricam olucaktı hazır psd çerçevelrin içine fotografımı koymak istiyorum bana yardımcı olursanız çok sevinrim saygılarımla sevgi

 3. SBS zede

  ya fotoğrafı internet ortamında çerçevelemek istiyorum bildiğiniz siteleri lütfen söyleyin

 4. Emre

  Öncelikle ellerinize sağlık, ne kadar hızlı ve etkin bir yöntem. Ancak bir sorum olacak, ben CS5 ile resmi (jpg) açıp layer olarak aldığım halde Canvas Size menüsü altındaki Canvas extension color pasif hâlde duruyor, bu neden olabilir?

  Düzenleme : Meğerse jpg dosyasını layer yapmadan yapmak gerekiyormuş, aklıma gelmemişti.

 5. Ali

  Ses tonunuza bayıldım :) çok güzel ses tonunuz var. Dinlerken dersi kaçırdım.


Mesaj gönder »

 

Konu Başlıkları »

,

Mesaj Panosundan »

photoshop ile fotoğrafa çerçeve eklemek, photoshop ile resme çerçeve eklemek, resme çerçeve eklemek, fotoğrafa çerçeve eklemek, fotoğrafa çerçeve yapmak, resme çerçeve yapmak, resim çerçevelemek, fotoğraf çerçevelemek
Bizi Takip Edin E-posta bülteni RSS Facebook Twitter Delicious Photoshop