Canon PowerShot SX 150 İncelemesi

Canon’un süper zoom katagorisinin girişinde yer alan PowerShot modeli, SX 150′yi inceliyoruz. Aşağıda videomuzu bulabilirsiniz. Hemen altında özellikleri ve örnek fotoların linkini veriyoruz.


 

Canon PowerShot Sx150 Genel Özellikler

 • 1/2.3” 14MP CCD algılayıcı
 • 28-336 mm 12x Optik zoom
 • f/3.4-5.6
 • ISO 80-1600
 • 1280×720 HD video
 • Manuel ayarlar
 • 3 inç 230.000 nokta LCD
 • Kalem pil
 • 306gr
 • 113x73x46 mm

Bu linkten örnek fotoğrafları orijinal boyutlarında indirebilirsiniz.

“Canon PowerShot SX 150 İncelemesi” ile ilgili okuyucu mesajları

 1. recep

  işte sizin farkınız. makina hakkında merak edilebilecek herşeyi yorumlamışsınız + örnek fotoğraflar var. almak isteyenler için bulunmaz bir kaynak. bu arada fiyatı gerçekten çok fazla. hatta 500 TL altına bile inmeli.

 2. tekir

  bsi cmos takın birader artık şu aletlere
  ccd nedir yaa

 3. Deep_veeD

  Yüksek zoom, PSAM modları ve kalem pil kullanma özgürlüğü üzerine inşa edilmiş bir model gibi. Ama bunun dışında sensör ve dolayısıyla kötü iso performansı iç mekan ve gece çekimlerini etkileyecek. Ekran çözünürlüğü düşük. Canon eski teknolojiyi yeni model olarak çıkartmış. Bu model 3 yıl önce çıksa daha iyi olurdu. Görünüşü dahi nostaljik.

  Hedef kitlesi manuel çekim de yapmak isteyen, yüksek zoomlu makineyi ucuza almak isteyecek bir kitle gibi düşünülmüş sanki. Ancak hedefi bu fiyata yakalaması zor. SX220 HS 850 TL ve altına bulunabiliyorken 800 TL civarına bu makineyi almak mantıksız. Çok kötü fiyatlandırma.

 4. Arandur

  Artıları
  + Manuel kullanım imkanı
  + Akıllı titreşim önleyici
  + 12X zoom ile taşınabilir boyutlar

  Eksileri
  - ISO performansı
  - Lcd ekran
  - Türkiye fiyatı

  • fatih

   eksiye kalem pilde koymak gerek

   • yeşil

    bu makinayı almak istiyorum fakat bu pil düşündürüyor beni… lion batarya daha kullanışlı diyip beni soğuttular bu makineden ne diyorsunuz? Bu konuda

    “Kalem pil heryerde bulunuyor” gibi basit bir tavsiye vermeyin :( Bulunuyor bulunmasına da tüfek fişekleri gibi yanımızda düzinelerce pil taşımayalım… Normal lioun pillere göre kalem pilin ömrü nasıldır…

    • Anonim

     sıkıntı yasarsın alma

    • Bipekkan

     Şunu anlayamıyorum. Li-Ion bataryaların küçük hacimde dada fazla akım verebilmeleri ve her türlü fiziki şekil verilebilmeleri dışında hiç bir avantajı yoktur. Ölçülerine göre fazla akım verebilirler ama çoğu kez max. çekim sayısı 200-300 arasındadır (!350 mA 3.6 V Batarya için) Mutlaka orjinal yada ana firmaca tavsiye edilen muadil şarj cihazı kullanılmalıdır. 0.1 volt’ luk fazla şarj voltajı yada sıradan şarj cihazları pilin kısa sürede bozulmasına neden olur, Ortam ısısında bile kimyasal reaksiyonları hızlıdır.Sıcak ortam bu pilin adeta katilidir.Aşırı ısınma eğer pilin gaz çıkış delikleri şu veya bu nedenle tıkalı yada yoksa pilin patlamasına da neden olabilir. Ekonomik ömrü 2 yıldır.Rafta bile beklerken uygun depolama ortamı yoksa, bozulur.Pil içinde özel koruma devreleri vardır ve çoğu ucuz merdiven altı üretimde bu devreler yoktur yada basit bir diyotla yapılmıştır ve bu yüzden büyük risk taşır. ve tabiki hele hele markalı ise acayip pahalıdır.
     Elbette AA tip bir pil şarjlı yada değil heryerde bulunuyor. Beğenin yada beğenmeyin bu tavsiyeyi, aslında en büyük gerçeklerden biridir, Alkalin olmak şartıyla Yoksa Zn-C pillerle makinayı bile açamazsınız çoğu kez.Ama 2500 mA bir N-MHd pil ile hele makina 4 adet AA kullanıyorsa her bir şarjda Makinanın marka ve modeline göre 500-700 fotograf çekebilirsiniz.Pili uygun şarj cihazları ile ve asla Hızlı şarj cihazları kullanmadan şarj ederseniz(Üzerinde yazan anma akımının (1/10×2) kadar bir şarj akımını aşmadığınız sürece Markalı kaliteli bir pili 4-5 yıl kullanmanız mümkündür.Yeni nesil Alkalin pil özellikli Ni-Mhd şarjlı pilleri alır kullanırsanız en bir yıl arta kalan enerji pil muhafaza eder yani kendi kendine boşalmaz. Ve elbette 4 adet pilin fiyatı, Orginal Li-Ion bataryaya göre 1/3 ‘ ü kadardır.
     Sonuç itibariyle, satın alacağınız makina zarif olsun cebe sığsın diyorsanız makinanın enerji kaynağının Li-Ion batarya olması kaçınılmazdır. Ama like yada dSLR gibi hacimce büyük makinalarda li-Ion batarya kullanılması aslında saçmalıktır. Üretici firmanın, kullanıcı kitlesine attığı en büyük kazıktır. HP yazıcı (Printer) kullananlar ne anlatmak istediği daha kolay anlayacaktır.

   • oğuz

    kalem pil özgürlüktür. Ni-mh pil alırsın şarjlı çok çabuk şarj olur+bittiğinde yedek alkalin pillerle değişimini yapıp kullanmaya devam edebilirsin. Alkalin pille kullanım süresi çok kısa yalnız uyarayım. Ni-mh (şarjlı pil) ile 50 dakika kullanıyorsanız alkalin pille 20-25 dakika kullanırsınız.

 5. tekir

  kurbağa !!!!
  ughh
  hocam çiçek falan çekseydin yaa

 6. fatih

  orijinal fotolara baktığımda netlik konusunda sıkıntılar var.. tatmin etmedi fotoların kalitesi, para vermem bu cihaza kısacası

 7. Efe

  cihazı vatandan 600 liraya aldım.diyaframı en fazla 3,4 açılıyor zoom yapıldığında dahada kapanıyor bu yüzden karanlıkta çekimler sıkıntılı ve bokeh yok denecek kadar az.bir diğer sorunumda yakın çekimlerde netlemeyi iyi yapamıyor başka şeylere odaklanıyor habire manuel focus var ama arada insanı kanser edebiliyor.

  Cihazı inceleyen arkadaşa bir sorum var.

  Videonun 6:29 uncu saniyesinde ekranda o kareleri nasıl çıkarttınız 1/3 kuralı için çıkması istiyorum ama yapamadım bir türlü.

  İnceleme için elinize sağlık.

 8. Yüksel

  İyi günler. Benim sorum sx40 HS hakkında olacak. Teknoseyirdeki “DSLR benzeri fotoğraf makineleri toplu testte” programında yanılmıyorsam Murat Bey sx40 HS için hot-shoe yok demişti. Fakat bu makine için dpreview.com’da ( External flash Yes (hot-shoe) ibaresi var. Ayrıca bir önceki model olan sx30 IS için http://www.dpreview.com/products/canon/compacts/canon_sx30is sayfasındaki ürünün 3. fotosunda hot-shoe var iken 4.ve 5.fotolarda bu kısmın plastik ile kapalı olduğu görülmekte. Aynı durun sx40 HS için de geçerli olabilir mi? Yani vizörün üzerindeki plastğin altında hot shoe olabilir mi? Elimde makine olmadığı için bilemiyorum.

  • Evet hotshoe var. TS’de açıklamıştık yazılı kısımda. Benim elimdeki modelde o plastik kapak açılmıyor. Daha doğrusu koparmaya yakın bir güç uygulamak gerekiyor. Sample ürünlerde olabiliyor bu. Satış ürünlerinde öyle büyük bir zorlama olmadan açılacağını tahmin ediyorum.

 9. musa

  ben bu maki nayı almak istiyorum ama ben genelde karanlıkta kullanacağım sınıfta fotoğraf çekmek için acaba işimi görür mü vatanda 500 tl şu anda yşkler

 10. Gökhan

  Nikon l120 ve bu makina arasında çok kararsızım sizce hangisini tercih etmem daha doğru bir karar olur?

 11. emre

  merhaba benim kafam çok karıştı sx150 yi almaya tam niyetlendim ki şimdide kafama canon sx30 ve nikon p500 takıldı bana yardımcı olabilir misiniz?

 12. Bipekkan

  Bir arkadaşıma tavsiyede bulunmak üzere Canon’ un benzer özelliklerde BSI CMOS 1/2.3″ sensör ile CCD sensör ve 1/2.3″ sensör ve her 2 sensör kapasitesi 14.5 Mp olan bu 2 makinayla çekilmiş neredeyse 150′ ye yakın fotografını inceledim. Tabi 14.5 mp gerçek ölçekte olanlarını. Evet, CCD sensörün ISO problemi var. Daha baştan bu ölçüdeki bir sensöre 14.5 mp tıkıştırmak büyük yanlış hem CCD, hemde CMOS bir sensöre ama malesef elimizdeki malzeme bu. Ancak netlik ve keskinlik hatta detay açısından bakıldığında BSI CMOS sensörler 2 açıdan süper boyutlarda BAŞARISIZ’ dır. Detay kayıpları bu ölçekte çok çok fazladır, fotograf zemini üzerinde yer yer adeta pul pul bu kayıplar çok barizdir. Diğer bir değişle bu tip sensörlerde yatay ve dikeyde çözünürlük son derece kötüdür, Renkler baygın, soluk ve kontrastı çok düşüktür. Bunu halletmek amacıyla için sensörü arkadan aydınlatıyorlar ama bu da yerine göre beyaz patlamalarına neden oluyor ve pozu azaltmaklada çözüm getirilemiyorlar. Zaten temelde küçük boyutlu CMOS sensörler yapım tekniği gereği başarısızdır. Sırf video çekim kalitesini arttırmak ve CCD sensörlerin kaynaktan fazla akım çekmesi nedeni ile ısınma ve bu nedenle hot pixel olayına çözüm bulamamaları nedeniyle CMOS sensörlere dönüldü ama sonuç malesef bu kadar küçük ölçülerde fotograf açısından Süper Mega başarısız fotograf kalitesine tüm markalar imza attılar. Şu anda her iki işi bir arada ve küçük boyutlu sensörlerda nispeten daha başarılı sonuçlara imza atan sadece 1/2.3″ Tip MOS sensörlerdir. Örneğin dSLR/like bir makina olan Panasonic DMC FZ-150′ nin 12 mp fotografları tam ölçekli (Actual size)’ da incelerseniz, BSI CMOS sensör kullanan herhangi bir marka ki buna SONY’ nin BIONZ BSI CMOS’ u da dahildir (HX100V gibi), gerek renk canlılığı ve gerekse kesiksiz oldukça iyi detay farkını göreceksiniz.
  Kısacası bazı arkadaşlarımız eski teknoloji gibi nitelemelerine rağmen hala CCD sensörü ve MOS sensörü 2. sırada olmak üzere, daha iyi bir 4. teknoloji ortaya çıkmadıkça, tercih ederim.Varsın ISO performansı kötü olsun bunu halledecek detay kayıpları en az olan onlarca NR (Noise Reduction) prg. var. Yada videoda BSI kadar başarılı olmasın. Zaten Fotograf makinasının asıl amacı fotograf çekmek olan bir makinadır. Video daima fotograf makinalarının “Tamam şimdi oldu” denebilecek bir teknoloji geliştirilmedikçe, şimdilik BONUSU’ dur.
  Bu nedenlerle, ne Canon SX220, ne Nikon P500, nede Canon SX 30, ek özellikleriyle Canon 150′ yi daima tercih ederim. Tabi bu 4 marka sınırı içinde kalmak şartıyla.

 13. Cumali

  CANON SX 150 ve CANON SX220 Arasında kaldım.
  Siz olsaydınız ?
  Bugün alacağım acil lütfen

 14. Mevti

  sx150 yi 467 liraya buldum artı tripod, 8 gb hafıza kartı da yanında ne dersiniz canon powershot içinde tavsiye edebileceğiniz başka modeller de var mı acaba
  http://urun.gittigidiyor.com/fotograf-kamera/canon-powershot-sx150-is-14-1-mp-12x-zoom-59865798?mpch=ads&scxid=14489-145823-2357-0

 15. metin

  iyi günler. incelemeniz güzel olmuş.. bu makinada panoramik çekim modu var mı araştırdım ama bulamadım. bide sx220 de panoramik çekim modu var mı

 16. Ali

  Arkadaşlar lütfen yardımcı olun bana fotoğraf makinası alacağım Canon PowerShot SX 150 mi alayım Fujifilm Finepix S 2960 mı almalıyım ?

 17. ec38

  ürün inceleneli çok olmuş ama açıkcası iso performansını hiç beğenmedim.. murat hoca iso 400 kullanılabilir demiş fakat bence iso 200 bile fena durumda!

 18. Harun

  Merhabalar Murat Bey;
  Çok harika bir inceleme elinize sağlık. Bir sorum olacak;
  Görüntü işlemcisi 14 MP için yeterli değil o yüzden kumlanma yapıyor diyorsunuz peki sürekli 12 MP de çekilse aynı durum söz konusu olur mu?
  Teşekkürler

 19. Emre

  Merhabalar,
  iyiki bu siteyi bulmusum diyerek yazıma giriş yapayım. Öncelikle incelemeniz gayet güzel olmuş.
  Sx150 için benimde diyebilecegim genel bir toparlama yaparsak:
  İşlemcisi gece çekimi için çok iyi değil,
  Gece çekimi iso degerleri (sizin de dediginiz gibi) 400 ü aşmamalı,
  Pilli olması.

  Giriş seviyesine göre olupta şu an bu modeli 390 liraya bulabilirsiniz belirli kampanyalarla; tavsiye ederim.

 20. AAA

  İncelemeniz gayet doyurucu olmuş, ağzınıza sağlık.

  Ürünü, ABD’den 280TL civarı getirtme şansım var. Sizce bu fiyata değer mi yoksa bu saatten sonra, biraz daha bütçe artışına gidip, başka alternatiflere mi bakayım (mesela Canon – PowerShot ELPH 110 HS gibi) ?

  Amacım, videonun başında belirtiğiniz gibi, tatil, anı, gezi üzerine ve giriş seviyesinde bir ürün alacağımın da farkındayım.

 21. as

  hepsiburda.com 250tlye sattı :)

  • AAA

   350tl diye biliyorum hepsiburadanın kampanya fiyatını. Neyse zaten bu modelden vazgeçtim. Çok içime sinmedi açıkçası. ISO dan kaynaklı kumlanma can sıkıcı. Görünen o ki, bu aralık çok tatmin edici değil. Daha üst modellere geçmek gerekiyor anlaşılan.

   O yüzden Canon – EOS 1100d ya da biraz daha çıkıp Nikon D3100 alacağım gibi görünüyor – ki bunların üstü artık fazlasıyla amaç dışı ve gereksiz olur benim için.

 22. xms

  Ürünü daha çok video işlemlerinde kullanmak için aldım ama 4gb bir parti çektikten sonra duruyor ve yenisini çekmeye kendisi otamatik başlamıyor.. yoksa ben mi ayarını yapamadım

 23. Sizce almalımıyım? Bütcem 350 TL. Eski mankinem baya bi eskidi ::) Hp nin 5 mp bir modeli vardı.
  Artık fotoğraf çekmek sıkıyor onunla, uzun zamandırda kullanmıyorum açıkcası.
  Yada bu fiyata önerebileceğiniz F/P ürünü olan bir cihaz var mı?
  İyi çalışmalar.

 24. bozkurt

  şu an itibariyle hepsiburada.com da 299 lira

  bu fiyata bu makine bedava

 25. BENQ GH600 incelemsi yapmanız mümkünmü

  murat bey
  benq gh600 incelemesi yapmanız mümkün mü acaba
  şu an hepsiburada.com da 298 lira çoğu kullanıcı özelliklerine bakarak bu ürünü almak istiyor bi okadarda korkuyor çünkü makinanın hiç bir yerde incelemsi yok.eğer güzel bir inceleme yaparsanız iyi olur

  canon sx150 ile benq GH600 arasında gidip geliyor ne hikmetse gönlüm benq den yana
  http://www.hepsiburada.com/liste/benq-gh600-16-mp-21x-optik-3-lcd-ekran-dijital-fotograf-makinesi-canta-hediye/productDetails.aspx?productId=ftkombenqgh600&categoryId=248

  bir kıyaslama yaparsanız müteşekkir olurum

  saygılar

 26. selin

  Murat Bey hakikaten BenQ GH600 incelemesi yapsanız ne güzel olacak. Bu makina bahsettiği özelliklerin hepsini gerçekten yapıyor mu, yoksa yapıyor-muş- gibi mi yapıyor.

 27. Emre Y

  BenQ GH600 ile Canon SX150 arasında kaldım. Çoğu arkadas bu iki cihazdan hangisinin diğerinden daha iyi oldugunu bilemiyor. sizlerden Benq incelemesini en yakın zamanda yapmanızı rica ediyorum.

 28. selçuk

  merhaba bugün canon sx150 aldım gold bilgisayardan cihaz indirimde 299 tl kaçırmayın az paraya iyi kalite almak isteyenler kaçırmasın
  bu arada bu fiyat neden bu kadar çok düştü bilen var mı?

 29. merhabalar , birkaç gün önce bu makineyi bir internet sitesinden aldım. webdensiparis.com’dan , birkaç sorum olacaktı size

  1.si iso ayarlarında sıkıntı var gibi gözüküyor daha makina elime geçmedi sizin söyledikleriniz açısından değerlendiriyorum yani ,
  peki flaşlı gece çekimlerinde böyle parlamalar yapar mı ? yani benim amacım gece-gündüz arkadaşlarımla eğlenmeye gittğimde ölümsüz fotoğraflar elde etmek. ya da turistik bir yerde kendim de içinde olacak şekilde güzel fotoğraflar çekmek. sizin de dediğiniz gibi ‘facebook’ fotoğrafları kısaca , bir sıkıntı yaşanır mı flaşlı gece çekimlerinde ?

  2cisi ürün Turkiye canon distrbutorunden garantili,bu iyi mi kötü birşey mi Canon Eurasia garantili görmüştüm de bazı yerlerde.

  Bilgilendirirseniz çok sevinirim,teşekkürler

 30. murat durak

  murat bey bu makine için kaç volt pilleri ve hangi marka pil şarj cihazı öneriyorsunuz. Ben varta 2100 mah almayı düşünüyorum sizce bu makine için yeterli olur mu

 31. ismail

  Arkadaşlar ben HD video çekebildiğni anladım da çok net resim yani HD resim çekebiliyomu ?
  Video’da pek üzerinde durmamışlar…

 32. bünyamin

  bende bu makinadan var yalnız pil sorunu çok büyük normal sony pil aldım sıfı taktım ama yeni pil takın diyor hala ben ne yapayım ? şarj edile bilir pil alsam onlarda da maH diye birşey var ondan anlamıyorum makineye birşey olmasından korkuyorum bana yardımcı olur musunuz?

 33. ismet Sarı

  Herşeyi iyi yönüyle anlatmışsınız. Birçok manuel kullanıma açık özellik de barındıran bir makine. Gelgelelim “KUMLANMA” tabir edilen bir berbat çekim performansı var. Bunu niye söylemiyorsunuz. Söyleyin ki firma da buna göre tedbir alsın. Makinesine kaliteden ödün vermesin. Ben Canon hayranı ve kullanıcısı bir kişi olarak böyle kötü çekim yapan bir makinayı Canon’a hiç yakıştıramıyorum…

 34. Ayhan

  20 gün önce 288TL. fiyatla satın aldım, sıfır ürünü… 2650mah kalem pillerle oldukça iyi kullanım süresine sahip… Makine bozulmadığı veya kırılmadığı sürece uzun bir süre kullanırım. Arkadaşımın uçurduğu güvercinleri takla atarken çektim ve videoyu bilgisayarda VLC ile yavaşlatarak izledim ve oldukça başarılı… Görseller başarılı… Kış olduğu için nemli ortamlarda yosun bulmak çok zor değil ve hava bulutlu olmasına rağmen çok iyi görüntü elde ettim… Bu fiyata bu performans çok iyi… Canon’a teşekkür etmek isterim, giriş seviyesi bu tip ürünler fotoğrafçılıkla yeni tanışanlar için fırsat… Herşeyi beklemek ayağımızı yerden kesebilir, makinenin performansını göz önünde bulundurmak gerekiyor… Fiyat / Performans: 10 / 9…

 35. Aycan

  bu Samsung WB100 için ne dersiniz? fiyat/performans oranı nasıl ve artıları eksileri neler sizce? almayı düşünüyorum, fikir verbilirseniz sevinirim.

 36. Merve

  canon powershot sx150 mi samsung wb100 mü almak daha akıllıca olur, fikriniz varsa paylaşın lütfen. birkaç gündür ikisine de bakıyorum karar veremedim; başlangıç seviyesinde ama doğru düzgün bir makine almak için bu fiyatlarda hangisini seçmeliyim ya da yeni bi öneriniz var mı?

 37. Bağcı

  nicon coolpix s9050 yi incelerseniz çok memnun olurum.

 38. Enes

  Sayenizde bu cihazı geçte olsa iyice ucuzlayınca aldım gayet memnunum teşekkürler :) bu fiyata alınabilecek en iyi cihaz. Şu anki fiyatı 279 tl belki daha da ucuza bulabilirsiniz :)

 39. muhammed

  şu an kliksa.com da kargo dahil 259 tl.standart fce kullanıcısıyım…alıp almmakta çok kararsızım…video çekerken zoom yapılabiliyor mu?

 40. özge cihan

  Merhabalar Murat Bey,

  Yakın bir zamanda geziye çıkacağım, kısa sürem var, kullanışlı bir makine arıyorum. Lütfen yardımcı olur musunuz?
  - 300-400 civarı alabileceğim
  - turistik gezilerde çekebileceğim, net, geniş alan çekebilen, KUMLANMA yapmayan
  - özellikle GECE çekimi iyi olan bir makine arıyorum. (elimdeki makinemin gündüz çekimlerinden memnunum ancak gece iyi değil.)
  - çok büyük boyutta olmayan
  bunları buldum çok anlamıyorum. Lütfen yardımcı olun… Arkadaşlar sizlerin de yorumlarınıza ihtiyacım var.
  fujifilm firefix s2980
  nikon coolpix s9050
  nikon coolpix s4200
  nikon s6150
  samsung st77
  canon sx150
  samsung wb100

 41. arif

  sayfanızda dikkatimi çeken canon sx 150 ile ilgili yorumlarınız ve incelemeniz oldu, ama canonun diğer modellerine pek değinmemişiniz.Bende amatör çekim için (aile ve arkadaş arası) bir fotoğraf makinası almaya karar veremeyenlerdenim.Şuan bu makina firma ismi vermekte sakınca yoksa vatan da 279 TL. bu model tavsiyenizmidir (kullanıcılar pilin çabuk bitmesinden şikayet ediyor) yoksa diğer canonun a serisi 199-299 TL fiyat aralığında olan bir modelindenmi alayım.yardımcı olursanız sevinirim iyi çalışmalar..

  • arif

   vazgeçtim panasonic fs-40 alıyorum kolay gelsin..

   • arif

    hala fotoğraf makinası alamadım:( maddi durumumdan dolayı dslr alamıyorum canon sx150 IS alacağım,ileriki bir zamanda dslr fotoğraf makinası aldığımda en azından sx 150 sayesinde fazla zorlanmadan kullanabilirim diye düşünüyorum ..

 42. enes surucu

  nicon coolpix s9050 in incelemesini heyecanla bekliyoruz.

 43. ARKADAŞLAR SİTEYİ YENİ İNCELEDİM BİLGİLERİNİZ ÇOK GÜZEL OLMUŞ TŞK EDERİM.BENDE CANON SX150 ALDIM Bİ KAÇ RESİM ÇEKTİM AMA DAHA ACEMİYİM :) BANA KULLANIMI HAKKINDA YARDIMCI OLABİLİRMİSİNİZ.BİLEN ARKADAŞLAR VARSA ŞARJ CİHAZI VE PİL ALACAGIM HANGİLERİNİ ÖNERİRSİNİZ.

 44. arif

  cihazı dün indirimdeyken aldım,şarjlı pil 2000-2300-2650 olarak satılıyor kullanan arkadaşlardan tavsiye verecek varmı?
  birde sd kartlarda class 4 class 6 diye terimler var bunların bir önemi varmıdır?

 45. yılmaz

  8gblik bir hafıza kartı ile ne kadar süre video çekebilirim bununla ilgili bi açıklama yaparsanız sevinirim

 46. fazilet erdem

  merhaba
  ben varta 2700 mAh kullanıyordum sony digitalde, şimdi CANON SX150IS aldım ve bu piller çok kısa sürede bitiyor fazla çekim yapamıyorum? 1 yıldır bu pilleri kullanıyorum , varta 2100 yeterli demişsiniz ne yapmalıyım ?

 47. jeje

  selam arkadaşlar SanDisk 32GB Extreme HD Video Class10 45mb/sn SD Hafıza Kartı – SDSDX-032G-X46 hafıza kartı sipariş verdim .acaba Canon PowerShot SX150 IS Gümüş Dijital Fotoğraf Makinası na uyumlumudur.

 48. Selam arkadaşlar yeni almış oldugum canon PowerShot SX150 IS Makinama Sanyo Eneloop Şarj Cihazı + 2x2000Mah Pil,Canon D SLR Fotoğraf Makinesi Uyumlu Üçgen Çanta ve SanDisk 32GB Extreme HD Video Class10 45mb/sn SD Hafıza Kartı – SDSDX-032G-X46 hafıza kartı aldım.kargo bekliyorum.Acaba kartım uyumlumudur. fiyatlarını uygun buldum kacırmak istemedim.
  Makina fiyatı kargo dahil = 199.00 tl
  Çanta kargo hariç = 20.00 tl
  Enoloop pil kargo hariç = 29.00 tl
  32 gb hafıza kartı kargo dahil = 85.00 tl
  Toplam = 333.00 TL
  BU KONUDA YORUMLARINIZI BEKLİYORUM.TŞKR

 49. arkadaşlar benim merak ettiğim bir şey var güneşli ve beyaz bir bölüm varsa çekimlerde o beyalık(tşört,duvar vs)çok patlıyor,çok parlak geliyor sizde de öyle mi?bide flu çekim var mı bu makinada?satış elemanı bayan bu özelliğe benzer bir şeyden bahsetmişti biz çözemedik sonra.şimdiden teşekkürler yardımcı olursanız sevinirim…

 50. Hicabi candaş

  canon powershot150 makina aldım Ancak Panasonic şarjlı pille ancak 1 saat dayanıyor, diğer piller (Alkalin şarjsız) 15-20 dakikada bitiyor. Bu normalmidir. makinanın özelliğimidir pil tüketmek. Yoksa benim aldığım makinada sorun mu var. (sayın yönetici mail adresimede cevap gönderebilirmisin)

 51. erdem

  merhaba fotopraf makinası almayı düşünüyorum ve ben aile arkadaşlar piknik gezi gibi zamanlarda kullanmak için fotoğraf makinası alacağım 600 tl ye kadar limitim var ve bir kaç makina arasında kaldım ama aldığımda uzun yıllar kullanmakta istiyorum ve çekimlerininde kalite olarak ciddi bir şekilde iyi olmasını istiyorum yani sonraki yıllarda yetersiz kalma gibi bir durum olmasını da istemiyorum aklımda olan makinalar bunlar görüşlerinizi bekliyorum yada sizin tavsiye edebileceğiniz makinalar var ise tavsiyenizi de beklerim.
  canon sx150
  canon sx220
  nikon l310
  canon sx500
  olympus – PEN Mini E-PM1

 52. Nurkan Göksel

  Selam,Canon SX 150 IS aldım,Duracell 2650 mah şarjlı piller full şarjlıyken bile açmıyor makineyi.hep pil bitti işareti çıkıyor.neden deli olucam.kullanamıyorum makineyi.Nasıl model ve marka pil almalıyım.lütfen kullanan arkadaşlar yardım etsin.teşekkürler.

 53. bayram coşkun

  canon sx 150 yi dün vatandan 200 tl ye aldım.benimde kafamda çok soru işaretleri vardı ama fiyatı görünce hepsi silindi. makinayı evde denedim gayet güzel , pil probleminide 4 adet şarjlı pille çözerim gibi. pahalı makinalara gerek yok.

 54. Bedrettin Coşgun

  hızlıaldan 15 lira bkm indirimi, 20 lira hediye çeki ve 35 lira enpara iadesi ile 135 liraya aldım. umarım fiyatını hakeder.

 55. faruk

  Merhaba murat bey, benim merak ettiğim şey şu; bu makinada video çekimi esnasında zoom neden yavaş çalışıyor. fotoğraf çekerken zoom hızlı ama videoda yavaş. bunun sebebini öğrenebilirmiyim ?

 56. Tuncay Mahir

  Merhaba buradan inceleyip tatilde kullanmak için aldım,çok memnun kaldım şu an satmaya karar verdim çünkü bende ayrıca canon 600d var ..alana 2 adet 2700 mah şarjlı pilide hediye ediyorum yaklaşık tam dolu pillerle 200-300 fotoğraf çekilebiliyor.çok kurcalarsanız piller 2 günde bitiyor bilginiz olsun.. garantisi devam ediyor.videosuda müthiş bir cihaz… cihazımı malum 2.el satış sitesinde bulursunuz tek pil hediye eden benim.. 189 tl… kaçırmayın …”CANON PowerShot SX150 IS +2 adet 2700 Mah şarjlı pil +GARANTİ” ilan ismi

 57. halil doğan

  Arkadaşlar bu makineler için chdk hack gibi yazılım güncellemesi yaparak makinenin özelliklerini dahada artıra biliyorsunuz. Bunu yapmış arkadaşların bana ulaşmasını istiyorum. . . örnek video http://www.youtube.com/watch?v=CCxU2qW3Zug kullanalar aradaki farkı anlayacaklardır.


Mesaj gönder »

 

Konu Başlıkları »

, ,

Mesaj Panosundan »

Bizi Takip Edin E-posta bülteni RSS Facebook Twitter Delicious Photoshop